نیروگاه گازی قاین

نیروگاه گازی قاین در کیلومتر 5 جاده قاین – بیرجند، با قدرت نامی 75 مگاوات (شامل 3 توربین گازی  25 مگاواتی) در زمینی به مساحت 17.5 هکتار و به منظور تأمین برق مورد نیاز منطقه و پایداری شبکه جنوب خراسان احداث گردید. نیروگاه گازی قاین از نوع توربین گازی F5 می باشد که در دو مرحله تکمیل شده است. در مرحله اول 2 واحد گازی 25 مگاواتی از نوع هیتاچی F5 در هفتم شهریور ماه سال 1367 به مناسبت هفته دولت نصب و راه اندازی شد و در مرحله بعدی یک واحد دیگر از نوع آلستوم  F5 از نیروگاه شهید منتظرقائم کرج به قاین حمل و در تاریخ 27 اردیبهشت ماه سال 1373 نصب و راه اندازی گردید.
سوخت مورد نیاز نیروگاه گازی قاین گاز و گازوئیل می باشد. نیروگاه گازی قاین از طریق خطوط پست 132 کیلو ولت انتقال، انرژی تولیدی را به شبکه سراسری برق تحویل می نماید.

 


 

هم اکنون این نیروگاه در اختیار مجتمع آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق خراسان بوده و وظیفه آموزش و تربیت پرسنل تازه استخدام و برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت، علاوه بر تولید انرژی الکتریکی را به عهده دارد.

 

 


مشخصات تماس و ارتباط با نیروگاه گازی قاین

اخبار

اورهال واحدG12

تعمیرات اساسی واحد G12 نیروگاه گازی قاین با موفقیت انجام شد...

۱۳۹۶/۱۱/۲

استارت واحدها

استارت واحدها در فصل تابستان

۱۳۹۴/۴/۲۰

پیام مدیر عامل
پیام تبریک مدیر عامل محترم شرکت مدیریت تولید نیروگاه های گازی خراسان  به مناسبت فرارسیدن چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامیمهندس سید محمد رضا کاظمی ،به مناسبت فرارسیدن دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران پی...
دیگر سایتها
پیام سایت