برگزاری پانزدهمین جلسه شورای راهبردی مدیران شرکت
۱۳۹۹/۲/۳ تعداد بازدید: ۱۸۱

پانزدهمین نشست شورای راهبردی مدیران شرکت در ساعت 8 صبح روز یک شنبه 99/01/31 در تالار نشست های شرکت برگزار شد.

در ابتدای این نشست، مدیرعامل محترم ضمن خوش آمدگویی به اعضا، مطالبی را در باره اهمیت ارزیابی عملکرد و سند راهبردی شرکت ارایه نمودند:
    ایشان اذعان داشتند؛ باتوجه به پیش رو بودن ارزیابی عملکرد شرکت در خرداد ماه سال جاری، پیش ارزیابی به صورت گسترده و جزبه جز اجرایی شود تا نقاط قوت و ضعف مشخص گردد و بتوان برای تقویت نقاط قوت و برطرف ساختن ضعف ها برنامه ریزی نمود. هم چنین به دلیل ارزیابی از سوی سازمان های نظارتی و بالادستی، می توان برای ممیزی اصلی نیز آمادگی لازم را کسب نمود.
     مدیران و کارکنان به این موضوع واقف باشند که ارزیابی عملکرد تاثیر زیادی در پرداخت پاداش ها خواهد داشت؛ به طوری که فرم های ارزیابی توسط امور کارکنان در اختیار معاونت ها و مدیران نیروگاه ها قرار می گیرد و میزان اعتبار آن توسط معاونت مالی اعلام خواهد شد. در ادامه پاداش در چهارچوب اعتبار و ارزیابی عملکردی که مدیران از کارکنان زیر مجموعه خود انجام می دهند؛ پرداخت می گردد. گفتنی است پرداخت کمک های انگیزشی با توجه به نتیجه ارزیابی، برای نیروهای شرکتی و پیمانکاران از ابتدای امسال اجرایی می‌شود. هم چنین تقسیم وجه از کل اعتبار و سهمیه پاداش تخصیصی هر معاونت، نیروگاه و یا امور نیز بر مبنای ارزیابی آن بخش انجام می گردد.
    ایشان در باره سند راهبردی گفتند؛ با همت معاونان و مدیران، تدوین سند راهبردی پایان یافت و به همه واحدها ابلاغ گردید. همان طور که در نشست پیشین هم مطرح شد؛ فعالیت های روزانه شرکت به سه بخش تقسیم می‌شوند: 1) اجرای به موقع و با کیفیت برنامه‌های عملیاتی که در راستای تحقق این سند تدوین شده است. 2) انجام فعالیت‌های جاری 3) انجام کارهای مهم و اضطراری جدید.
     بنابراین برای تحقق اهداف و انجام صحیح و کارآمد وظایف، همه بخش ها موظف به انجام امور پیش گفته هستند.
ارایه خلاصه گزارش وضعیت نیروگاه ها توسط مدیران نیروگاه‌ها:
نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان: گزارش تامین سوخت نیروگاه، انجام بازدیدهای دوره‌ای واحدهای 3و5  بدون خروج، و بررسی راه کاری برای فراری دادن پرندگان از ورود به واحدهای نیروگاه مطرح شد.
نیروگاه سیکل ترکیبی شهیدکاوه: گزارشی از بازدید دوره ای واحدهای 2و 4، پروژه تجمیع سوخت، مشکل فعال نشدن مد HAS واحد1 (پروژه ارتقای جزیی قاین) ارایه شد.
موضوع ترمیم خط لوله نیروگاه گازی که در انتهای سال 98 انجام شده است؛ مطرح شد. باتوجه به این که تست های لازم بر روی بخش های ترمیمی انجام شده است اما برای سایر نقاط آن ارزیابی درستی وجود ندارد. مقرر گردید؛ بررسی و در صورت نیاز ،  پروژه بهینه سازی در این باره تعریف شود.
فرم غربالگری: در ابتدا گزارشی از آمار مبتلایان به کرونا در کشور ارایه شد. هم چنین اقدام هایی مانند تهیه ماسک، دست کش، لیوان یک بار مصرف، مواد ضدعفونی کننده برای سطوح و دست ها و ... که برای مبارزه با شیوع بیماری کرونا در شرکت و نیروگاه ها فراهم شده است؛ مطرح شد. طبق بررسی فرم های تکمیل شده توسط کارکنان مورد مشکوکی مشاهده نشده است. مقرر گردید با توجه به اهمیت موضوع به روز رسانی اطلاعات غربالگری(کووید 19) تا 99/02/02 طی نامه ای به نیروگاه ها درخواست تکمیل مجدد فرم های غربالگری، ارسال شود.
سناریوهای آمادگی در شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا: باتوجه به شیوع بیماری کرونا و اهمیت حفظ تولید پایدار برق و با درنظرگرفتن شغل های حساس در نیروگاه‌های زیرمجموعه، مقرر گردید سناریوهای تدوین شده طی نامه ای برای مجری محترم پدافند غیرعامل شرکت مادرتخصصی با رونوشت به معاون محترم راهبری تولید ارسال شود و در نامه درخواست گردد؛ تفاهم نامه ای با وزارت بهداشت تنظیم نمایند تا درصورتی که در نیروگاه موردی مشاهده شد شیوه اجرای ازمایش ها د رشرایط بحرانی تعیین گردد.
سند راهبردی: درپی ابلاغ سند راهبردی مقرر شد به شرح زیر در دسترس کارکنان قرار گیرد:
نسخه کامل سند راهبردی به همراه تمام برنامه های عملیاتی سال99 در تابلو  دفتر مدیرعامل نصب شود.
نسخه کامل سند راهبردی به همراه تمام برنامه های عملیاتی سال99 آن مدیریت در تابلو دفتر مدیر نیروگاه نصب شود.
صفحه اول به همراه نسخه کامل برنامه‌های عملیاتی بخش های زیرمجموعه در محل اتاق معاونت ها و مدیران نصب شود.
هم چنین روابط عمومی برای آماده سازی بنر سند راهبردی و نصب در نیروگاه ها و ستاد اقدام نمایند.
صندوق رفاه کارکنان: مقرر گردید برای تصمیم گیری درباره سقف مبلغ پرداخت و مدت بازپرداخت در صورت نیاز نشست مشترکی به اتفاق مدیرعامل و نمایندگان دو نیروگاه برگزار شود و پرداخت وام کوتاه مدت  در دستور کار نشست قرار گیرد.

اجرای طرح طبقه بندی مشاغل: باتوجه به این که فهرست آن در دست بررسی مجدد است تا زمانی که نهایی شود؛ مقرر گردید برای اینکه کارکنان نیروهای پیمانکاری متضرر نشوند مبلغی به عنوان علی الحساب در اردیبهشت ماه پرداخت شود.
ماه مبارک رمضان: مقرر گردید؛ باتوجه به نزدیک شدن حلول ماه مبارک رمضان، امور کارکنان طی نامه ای به نیروگاه ها و ستاد، در باره اصول روزه داری(تعطیل شدن آبدارخانه، جلوگیری از روزه خواری و ...) اقدام نمایند.
برنامه های عملیاتی: مقرر گردید در راستای تحقق اهداف سند راهبردی شرکت به صورت منظم هردوهفته گزارش پیشرفت برنامه های عملیاتی از واحدها دریافت شود.

پیام مدیر عامل
راه کامیابیراه کامیابی
دیگر سایتها