برگزاری چهاردهمین جلسه شورای راهبردی مدیران شرکت
۱۳۹۹/۱/۲۵ تعداد بازدید: ۹۰

چهاردهمین نشست شورای راهبردی مدیران شرکت در ساعت 9 صبح روز دوشنبه 99/01/18در تالار نشست های شرکت برگزار شد.

در ابتدای نشست مدیرعامل محترم ضمن خوش آمدگویی به اعضا و تبریک سال نو، برای اقدام های شاخص سال گذشته(از جمله حل مشکل یاتاقان3 نیروگاه های شیروان و شهیدکاوه، بهره برداری شایسته ی نیروگاه ها در شرایط کمبود سوخت، پرداخت بستانکاری کارکنان) که با همت مدیران و کارکنان محقق گردیده است؛ تقدیر و تشکر نمودند. هم چنین در ادامه موارد به شرح زیر از سوی ایشان مطرح شد:
باتوجه به نام گذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری به نام "سال جهش تولید" ایشان اذعان داشتند وظیفه اصلی ما تولید برق است و با تکیه بر ماموریت شرکت(تولید پایدار برق) این مهم محقق می شود. برای دستیابی به این هدف چند رکن را باید در نظر داشته باشیم:
1)"اقتصاد مقاومتی" استفاده از تمام ظرفیت های موجود.

2)"ساخت داخل قطعات" به منظور استفاده از کالای ساخت داخل

3) "کاهش آسیب‌پذیری، که با اهتمام به موارد 1و2 محقق می‌شود.
تدوین سند راهبردی با زحمات معاونان و مدیران انجام شد که کار با ارزشی است و در ادامه ایشان اعلام داشتند این سند فعالیت های ما را به سه بخش تقسیم می کند:

1) اجرای به موقع و با کیفیت برنامه های عملیاتی که در راستای این سند تدوین شده است.

2) انجام فعالیت های جاری

3) انجام کارهای مهم و اضطراری جدید، که قابل اجرا می باشد.
برخی از مصوبه ها و موارد مطرح شده به شرح زیر می باشد:
پروژههای بهینه سازی سال 98: composer  ، فیبر نوری و ...  از شرکت تولید برق شیروان پیگیری شود.
ساخت داخل قطعات: باتوجه به نامه ارسالی از شرکت مادرتخصصی با موضوع عناوین اولویت های تحقیقاتی تقاضا محور سال99، مقرر شد معاونت مهندسی برای تعریف پروژه های ساخت داخل تا 10/02/99 اقدام نمایند.
آیین نامه کمیته بحران: مقرر گردید بر اساس نامه نگاری های شرکت مادرتخصصی برق حرارتی اقدام گردد.
درخت واره مدیریت دانش: مقرر شد با مسئولیت امور کارکنان راه حل دسترسی راحت به این درخت واره بررسی و گزارش شود.
هم چنین مقرر گردید مامورانی که برای شرکت در ماموریت های آموزشی (دوره، نمایشگاه و ...) معرفی می شوند یافته های جدید خود را به حکم ماموریتشان پیوست و ارسال نمایند تا در درخت واره مدیریت دانش برای بهره برداری سایر کارکنان قرار گیرد.
ارسال اخبار به روابط عمومی: مدیران نیروگاه ها ضمن هماهنگی با واحدهای زیرمجموعه خود برای همکاری در تهیه اخبار شاخص (فنی) با رابطان روابط عمومی به ستاد اقدام نمایند و مقرر نمایند ارسال اخبار نیروگاه بهصورت پیوسته انجام شود.
همچنین مقرر شد سایت شرکت در اختیار آقای داورپناه برای بارگذاری اطلاعات و پشتیبانی قرار گیرد.
تدوین سند راهبردی: با بررسی های مستمر، سند راهبردی شرکت نهایی گردید مقرر شد از این سند به عنوان چکیده استفاده شود و معاونت مهندسی ضمن ابلاغ آن به معاونان و مدیران (تا 23/01/99) با رونوشت به روابط عمومی برای آماده سازی طرح پیشنهادی برای نصب در تابلوها و اطلاع رسانی آن (تا30/01/99)، نسبت به تدوین کتابچه تفصیلی تا پایان اردیبهشت ماه اقدام نمایند.
نامه نگاری‌ها: مقرر شد کلیه مکاتبه ها در حوزه ستادی و نیروگاه هاا به صورت اتوماسیونی انجام شود و از هرگونه نامه نگاری فیزیکی خودداری شود. (تا نصب سامانه جدید اتوماسیون اداری، معاونت مالی علاوه بر ارسال اتوماسیونی نامه، نسخه فیزیکی آن را نیز ارسال نمایند)
تکمیل فرم غربالگری: پیرو بخشنامه های ابلاغی از سوی شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی و با توجه به اهمیت موضوع تکمیل فرم غربالگری ابتلا به بیماری کرونا (کووید 19)، مدیران نیروگاه ها نسبت به ارسال فرم های تکمیل شده به ستاد اقدام نمایند.
ساعت کاری: باعنایت به اطلاع رسانی در باره بازگشت ساعت کاری شرکت ها به حالت عادی معاونت مهندسی برای روزکارهای نیروگاه ها با هماهنگی واحدهای زیرمجموعه بررسی و اعلام نظر نمایند.
تدوین سناریو برای شرایط بحرانی: باتوجه به شیوع بیماری کرونا و اهمیت حفظ تولید پایدار برق مقرر گردید؛ نیروگاه ها سناریوهای پیشنهادی خود را برای مقابله با شرایط مختلف ارسال نمایند.
هم چنین معاونت مهندسی تا پایان هفته، سناریوهایی برای ستاد و نیروگاه ها برنامه ریزی کنند و گزارش خود را طی نامه ای به شرکت مادرتخصصی برق حرارتی (معاون محترم راهبری تولید) ارسال نمایند.
بررسی شاخص های ارزیابی عملکرد سال98:  با مسئولیت امور کارکنان و رفاه انجام شود.
مقرر گردید در نشست25/01/99 برای آمادگی در ارزیابی خرداد ماه، پیش ارزیابی انجام شود و گزارشی از عملکرد ارزیابی در سال گذشته با مشخص نمودن نقاط ضعف گزارش شود.

پیام مدیر عامل
راه کامیابیراه کامیابی
دیگر سایتها