اقدامات معاونت مهندسی و برنامه ریزی در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل
۱۳۹۶/۱/۱۰ تعداد بازدید: ۶۸۴

معاونت مهندسی و برنامه ریزی شرکت تحت نظر مدیریت عامل، در جهت تحقق شعار " اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل"

معاونت مهندسی و برنامه ریزی شرکت تحت نظر مدیریت عامل، در جهت تحقق شعار " اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" و در راستای تولید برق مطمئن و پایدار و تامین رفاه و آسایش بیشتر برای مردم عزیز ایران گام بر می¬دارد. برخی از اهم فعالیت¬های انجام شده در این معاونت در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل به شرح زیر می باشد:

1)    آماده سازی اسناد و برگزاری مناقصه و تعیین پیمانکار اجرای طرح سیستم خنک کن هوای ورودی از نوع مدیای بالا دستی متحرک در چهار واحد توربین  V94.2 نیروگاه شهید کاوه و مدیا چهار واحد  V94.2 نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان به گونه ای که در تابستان 95 به بهره برداری رسیده است.
2)    آماده سازی اسناد و برگزاری مناقصه و تعیین پیمانکار اجرای طرح سیستم خنک کن هوای ورودی از نوع مدیای بالا دستی در دو واحد  V94.2 نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان به گونه ای که در تابستان 96 به بهره برداری رسیده و به تولید در پیک تابستان کمک نماید.
3)    آماده سازی اسناد مناقصه و تعیین پیمانکار برای اورهال واحدهای 1و3و4 شیروان و تهیه لوازم یدکی مورد نیاز اورهال  با برگزاری جلسات مدیریتی و کارشناسی منظم، اورهال واحد های 3 و 4 با تعویض روتور و واحد یک بدون تعویض روتور انجام شد که در نتیجه مدت زمان اورهال واحدها از 80 روز به 40 روز کاهش یافت و برای سه واحد، حدود 120 روز صرفه جویی زمانی بوجود آمد.
4)    آماده سازی اسناد و تعیین پیمانکار برای نصب و راه اندازی سیستم سامانه پایش لحظه ای بر روی خروجی اگزوز های نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان که عملیات اجرایی در سایت شروع شده و در اردیبهشت ماه سال 96 به بهره برداری خواهد رسید.
5)    پیگیری اجرای بازدیدهای 4000 و8000 در کلیه واحدهای شیروان و شهید کاوه مطابق با ابلاغ های توانیر و شرکت مادر تخصصی برق حرارتی و تست فرم های دستورالعمل سازنده توربین گاز.
6)    هماهنگی با سازمان توسعه برق برای توقف واحد ها و نصب دایورتر و گیوتین دمپر  بر روی اگزوزهای شش واحد نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان. نصب آخرین دایورتر و گیوتین دمپر بر روی واحد 6 و در تاریخ 15/12/95 به پایان رسید و کلیه ی واحد های گازی آماده ی اتصال به فاز بخار گردیدند.
7)    برنامه ریزی و انجام هماهنگی های لازم برای آموزش نیروهای جدید فاز بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان از طریق مجتمع صنعت آب و برق خراسان و همکاران نیروگاه و حوزه ستادی.
8)    برنامه ریزی، تهیه بولتن، پیگیری و انجام طرح 5S  (نظام آراستگی محیط کار ) در حوزه ستادی و نیروگاه ها.
9)    تهیه اسناد و پیگیری جلسات و انجام داوری های قرارداد پروژه ی تحقیقاتی چرخ دنده ها ی اصلی واحد های گازی GE-F5 نیروگاه قائن
10)    تهیه اسناد و پیگیری جلسات و انجام داوری های قرارداد پروژه ی تحقیقاتی استفاده از حرارت اینکولوژر توربین نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان.
11)    همکاری در انبار گردانی نیروگاه های شیروان، قائن و شهید کاوه در انتهای سال.
12)    برگزاری جلسات هماهنگی تولید به صورت ماهانه و پیگیری حصول نتیجه موارد آن.
13)    ترمیم چرخ دنده واحد 3 گازی نیروگاه قاین با تکیه به دانش و توانمندی شرکت های داخلی که هم اکنون این چرخدنده در حال کار می باشد.
14)    اجراء طرح دو عدد باسکول روی زمین در دو نیروگاه برای توزین نفت کش های حامل سوخت تحویلی به نیروگاه در راستای تحقق اهداف کمیته مبارزه با قاچاق سوخت.
15)    بازسازی قطعات مسیر داغ توربین گاز در شرکت های معتمد و مورد تایید و داخل کشور به منظور حمایت و توانمند سازی ساخت داخل.
16)    برنامه ریزی برای اورهال واحدهای شماره 2 و 5 نیروگاه شیروان برای برگزاری مناقصه طبق دستورالعمل های مادر تخصصی برق حرارتی و سازنده توربین با چشم انداز انجام بازدید مطمئن در مدت توقف کمتر.
17)    داوری سمینارهای ارتقاء گروه همکاران در طی جلسات متعدد در 2 نیروگاه و حوزه ستادی.
18)    شرکت در جلسات بودجه و تصویب آن ها و پیگیری تحقق حصول نتیجه.
19)    شرکت در کلاس های آموزشی و ارائه مقاله در سمینارها.
20)    لایروبی چاه نیروگاه گازی قائن و مرتفع سازی مشکل کمبود آب آشامیدنی در نیروگاه گازی قاین.
 

دیگر سایتها