اقدامات شاخص شرکت مدیریت تولید نیروگاههای گازی خراسان
۱۳۹۶/۱۲/۷ تعداد بازدید: ۲۳۷

به مناسبت ایام اله دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، محمدرضا زائرترقی مدیرعامل شرکت به شرح برخی از اقدامات مهم انجام شده از ابتدای سال جاری پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید نیروگاههای خراسان، به مناسبت ایام اله دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، محمدرضا زائرترقی مدیرعامل شرکت به شرح برخی از اقدامات مهم انجام شده از ابتدای سال جاری پرداخت. این شرکت متشکل از نیروگاههای سیکل ترکیبی شهید کاوه و گازی قائن، سیکل ترکیبی شیروان است و با تکیه بر نیروهای متعهد و متخصص خود در نه ماهه ابتدای سال 1396 ضمن انجام عملیات بهره برداری و تعمیر و نگهداری از مولدین با بالاترین استانداردهای فنی موفق به اخذ رتبه های برتر در بین نیروگاههای کشور شده است.
محمدرضا زائر ترقی مدیرعامل شرکت با اشاره به آمادگی تولید پس از انجام تعمیرات مجاز معادل 79370000 مگاوات ساعت در 9 ماهه اول سال و کسب 73 درصد تعهدات قراردادی همچنین تولید ناخالص شرکت و معادل 5310900 مگاوات ساعت در 9 ماهه سال و کسب 83 درصد تعهدات قراردادی را یکی از مهمترین اقدامات شاخص شرکت دانست ولی انجام تعمیرات دوره ای مولدین به موقع و در کمتر از زمان مصوب شامل بازدیدهای 4000 ساعته، 8000 ساعته، بازدید مسیر گاز داغ و اورهال (علاوه بر کلیه بازدیدهای روتین و مصوب 4000 و 8000 سیکل ترکیبی شیروان و قاین، اورهال واحد 2 سیکل ترکیبی شیروان _ بازدید مسیر داغ واحد یک گازی قاین _ اورهال واحد دو نیروگاه گازی قاین _ شروع عملیات اورهال واحد 5 سیکل ترکیبی شیروان) را قدمی دیگر برای یک تولید پایدار دانست.
مدیرعامل، اشاره داشت بازبینی و اصلاح فرایندهای بهره برداری و تعمیر و نگهداری باعث کاهش ضریب خروج اضطراری، کاهش ضریب مصرف داخلی، کاهش زمان تعمیرات، افزایش ضریب آمادگی و قابلیت اطمینان ، ضریب تولید و بار نیروگاهها شده است.
محمدرضا زائر ترقی افزایش ظرفیت تولید شرکت به میزان 130 مگاوات با نصب و راه اندازی سیستم مدیا بر روی 10 واحد گازی تیپ V94.2 در نیروگاههای سیکل ترکیبی شیروان و قاین و افزایش ظرفیت تولید شرکت به میزان 45 مگاوات با اجرای طرح IGV+ بر روی 10 واحد گازی تیپ V94.2 در نیروگاههای سیکل ترکیبی شیروان و قاین را از قدم های دیگر در راستای اقتصاد مقاومتی به فرمایش رهبر بزرگ انقلاب دانست.
وی در خصوص کارهای انجام شده در حفظ محیط زیست، به پایش online گازهای خروجی از اگزوز در نیروگاه شیروان، انعقاد قرارداد با آزمایشگاه معتمد محیط زیست و انجام دوره ای و مرتب اندازه گیری گازهای خروجی از اگزوزها، آب و پساب های نیروگاه، توسعه فضای سبز نیروگاههای سیکل ترکیبی شیروان و قاین، اصلاح روش های آبیاری از قرقابی به قطره ای و اصلاح گونه های گیاهی اشاره کرد.
محمدرضا زائر ترقی همکاری و همراهی با پیمانکار بخش بخار شیروان جهت تسریع در راه اندازی بخش بخار که در مهرماه 96 انجام شد از دیگر موارد مطرح دانست.
وی
- اخذ پروانه صلاحیت بهره برداری و نگهداری از نیروگاه به ظرفیت 5000 مگاوات
- کسب رتبه برتر در تعامل با دیسپاچینگ و مدیریت شبکه برق کشور
- کسب رتبه برتر از حیث شاخص های بازار برق
- کسب رتبه برتر از حیث آمادگی و کاهش ضریب خروجی های اضطراری را از دیگر افتخارات اکتسابی شرکت که جز با همکاری و همیاری نیروهای معتمد و متخصص شرکت امکان پذیر نمی باشد، اشاره داشت.
در پایان زائر ترقی با عنوان مواردی چون انعقاد قرارداد تامین لوازم یدکی مورد نیاز اورهال واحدهای دو و پنج شیروان، پیگیری جهت جعبه دنده بار واحد آلستوم GE-F5 در قالب قرارداد پژوهشی، تهیه لیست لوازم یدکی مورد نیاز اورهال واحدهای دو و چهار نیروگاه شهید کاوه قاین و واحد چهار نیروگاه شیروان و دعوت از نماینده در شرکت سازنده و بازسازی کننده و اخذ، تاییدیه بلامانع بودن بهره برداری، موفقیت و پیروزی برای تمام همکاران در عرصه تولید در صنعت برق را از خداوند طلب کرد.

 

پیام مدیر عامل
پیام سال 97 مدیر عاملپیام سال 97 مدیر عامل
دیگر سایتها