نرم افزار درگاه سازمانی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید کاوه
۱۳۹۹/۶/۱۷ تعداد بازدید: ۹۰۲

نرم افزار درگاه سازمانی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید کاوه

 در واحدهای نیروگاه هر روز حجم عظیمی از اطلاعات و داده‌ها مانند اطلاعات واحدها، برنامه حوادث فنی، تعمیرات و... تولید می‌شود. نگهداری از این اطلاعات به روش سنتی یا استفاده از پایگاه داده‌های عمومی مشکلاتی از جمله نیاز به سخت‌افزار گران‌تر، خطر بالقوه آسیب‌پذیری داده‌ها و پیچیده بودن دسترسی به داده‌ها را به دنبال دارد. در نیروگاه شهید کاوه برای دسترسی سریع به داده‌ها و ارتباط بین بخش‌های مختلف از جمله تعمیرات، بهره‌برداری، HSE و... پروژه نرم‌افزاری تعریف گردید و با دانشگاه بزرگمهر قاین قراردادی برای طراحی نرم‌افزاری تحت بستر وب بسته شد.

    در این پروژه با صرف هزینه یک میلیارد ریال طی سه سال با کمک دانشگاه و همت همکاران کوشا و توان­مند نیروگاه سیکل ترکیبی قاین ماژول‌هایی برای بخش‌های مختلف نیروگاه تهیه و در اختیار نیروگاه قرار گرفت.

    از ماژول‌های مختلف این برنامه می‌توان به گزارش شیفت بهره‌برداری، تعمیرات، کتابخانه، وضعیت تعمیر قطعات اشاره کرد. هر ماژول خود به‌تنهایی دارای زیرمجموعه دیگری است.

    به‌عنوان نمونه ماژول گزارش شیفت­های بهره‌برداری شامل دو بخش «ثبت فعالیت‌ها» و «مشاهده گزارش‌ها» است. در بخش ثبت فعالیت‌ها برنامه واحدها، وضعیت ایمنی، تجهیزات جانبی، اولویت‌های استارت و خروج و توضیح مهندس شیفت در تصویر پیوست آورده شده است.

    از مزایای این برنامه اشتراک داده‌ها، تعدد شیوه‌های دسترسی به داده‌ها، تسهیل پردازش داده‌ها، تسهیل گسترش کاربرها و رشد محیط ذخیره‌سازی و دسترسی بهتر به داده‌ها را نام برد.

دیگر سایتها