تودیع و معارفه مدیر نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ تعداد بازدید: ۸۲۴

جلسه تکریم از خدمات آقای مهندس فخر طه که به افتخار باز نشستگی نائل شدند در محل نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان برگزار گردید.

در این مراسم که آقایان مهندس پورسلطانی مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق خراسان، مهندس بانکیان مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق شیروان ، حجت السلام عزیزی امام جماعت  نیروگاه و دیگر معاونین و مدیران شرکت حضور داشتند.

 

 

 مهندس شاله با تاکید بر این که نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان جزو بزرگترین نیروگاه های سطح کشور بوده و شاخص ضریب آمادگی و تولید بسیار مطلوبی را داراست و این شاخص مطلوب، نمایان گر زحمت های فراوان مدیر و پرسنل نیروگاه است سخنان خود را شروع نمود.
-    وی تجربه، توانمندی، عزم و جدیت در کارها را از شاخص های موفقیت در کار دانست .
-    مهندس شاله با اشاره به محوریت این مهم که «خداوند می بیند» و همیشه حاضر و ناظر بر اعمال ماست به سخنان خود ادامه داد.
-    وی قانون مداری براساس دستورالعمل¬ها و ضوابط را جزو اصول کاری دانست و گفت تمام تصمیم ها باید منطبق با قوانین باشد .
-    برنامه ریزی در کارها باید نهادینه شود اهداف مطلوب و راه های رسیدن به این اهداف در سند راهبردی و دستورالعمل راه کامیابی موجود است.
-    توانمندسازی نیز با دوره های آموزشی اثر بخش امکان پذیر می شود، دوره¬هایی که اثر بخشی آن ها مشهود باشد نه منطبق با آمار ظاهری، پرسنل شرکت با حضور در این دوره¬ها توانمند شوند و اگر نیازسنجی¬ها به درستی انجام نشده بازنگری گردد و دلایل و نیازها مشخص شود.
-    مهارت پرسنل نیز باید افزایش یابد و انگیزه کارکنان را ارتقا دهد. که این فقط با روش های مالی، موفقیت آمیز نیست، بلکه با رعایت اخلاق و تقوای الهی به بقیه موارد نیز توجه شود.
-    بهبود شرایط، باید گام ها را بهتر و اساسی تر برداشت تا شرایط موجود بهتر شود و نیروگاه ها برنامه هایشان را به ستاد بدهند تا با کمک و استفاده از نظر دیگر متخصصان، شرایط بهینه و مطلوب را رقم زد.
-    استفاده از ظرفیت های موجود کشور که به فرموده مقام معظم رهبری همان اقتصاد مقاومتی است. با استفاده از تولید ملی و ساخت داخل آسیب پذیری در مقابل تحریم ها را به حداقل رساند.
-    ما باید روال کارهای صحیح را ادامه دهیم و موارد ناصحیح را شناسایی و اصلاح کنیم.
-    باید درآمدهای غیرعملیاتی را بهبود بخشیم.
-    مسئولیت پذیری: همه ما باید بیشتر از حد توان مسئولیت قبول کنیم تقسیم مسئولیت بسیار مهم است چرا که باید همه رده¬های مختلف هم احساس مسئولیت نمایند.
-    ارتباطات: در مدیریت یک نیروگاه باید ارتباط خارج از سازمان مثل ارتباط با فرمانداری، محیط زیست، بهداشت، مراجع مذهبی و سیاسی و هم چنین دیگر نیروگاه ها، به نحو احسن انجام شود.
-    در پایان مدیرعامل شرکت گفت دو وظیفه نهفته، درونی و ذاتی بر عهده تمامی پرسنل شرکت است که اول باید همه ما در هر رده ای هستیم کارها را با بهترین کیفیت و کمترین هزینه به انجام رسانیم، البته از هزینه فقط منظور جنبه های مادی نیست دوم این که ما در هر رده ای باید کار آفرین باشیم، یعنی دائم فکر کنیم و بررسی کنیم، در چهار چوب ضوابط و قوانین، وظیفه مان را بهبود بخشیم.
 

 


در پایان لوح تقدیری به رسم یادبود به آقای مهندس فخرطه اهدا گردید.
 

دیگر سایتها