پیام مدیر عامل محترم شرکت مدیریت تولید نیروگاه های گازی به مناسبت سالروز وفات ام البنین سلام الله علیها روز تکریم مادران و همسران شهدا
۱۴۰۰/۱۰/۲۶ تعداد بازدید: ۸۱

پیام مدیر عامل محترم شرکت مدیریت تولید نیروگاه های گازی به مناسبت  سالروز وفات

 ام البنین سلام الله علیها روز تکریم مادران و همسران شهدا
                            باسمه تعالی
سلام بر ارواح طیبه شهدا و درود بر اراده بلند و اندیشه بزرگ آنان که پای از بند خاک گسستند و بال به پرواز در افلاک گشودند.
مادران شهدا مقامی والا، شأنی بی نظیر، جایگاهی عظیم در پیشگاه خداوند دارند. مادران شهدا امید ملت بزرگ ایرانند. چه اعجازی از این بالاتر که انقلاب اسلامی همچنان از نعمت بزرگ مادران شهدا برخوردار است.
ما به وعده خداوند ایمان داریم که این رنج و صبرها، کاروان انقلاب را به سر منزل مقصود خواهد رساند. درود خداوند بر مادران شهید درود خداوند بر مادران انقلابی که در صحنه نبرد حق و باطل، جبهه حق را با صبر خود یاری رساندند
روز 13 جمادی‌الثانی، روز تکریم مادران و همسران شهدا نام گرفته و علت این نامگذاری این است که “ام البنین” همسر حضرت امیرالمومنین(ع) و مادر حضرت ابوالفضل العباس در چنین روزی روی در نقاب خاک پیچید و از این جهان کوچید و در جوار رحمت حضرت حق آرمید.
تکریم مادرانی که به ندای پیر و مراد خود، معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) لبیک گفته و زینب گونه در حماسه هشت سال دفاع مقدس با تشویق همسران و فرزندان برومند خود آنها را برای حضور در جبهه ها آماده و آنها را تشویق می کردند.
اگر ایثار و شهامت، شجاعت، صبر و استقامت این شیر زنان ایران زمین نبود، خدا می دانست چه بر سر نهال نو پای انقلاب می آمد، این دلاور زنان بودند که فرزندان جوان و نوجوان خود را برای خط مقدم جبهه آماده می کردند و برای دفاع از ولایت سینه سپر می کردند تا یک وجب از خاک مقدس این سرزمین در دست دشمن تا دندان مسلح نیفتد.
اگر حماسه همسران شهیدان که بسیاری از آنان نوعروس بودند، نبود معلوم نیست چه بر سر این خاک می آمد اما آنها مردان و همسران خود را همچون رباب، لیلا و زینب کبری برای حضور در خط مقدم جبهه تشویق می کردند.
در سالروز وفات ام‌البنین که روز تکریم مادران و همسران شهدا نام گرفته است، ایثار و فداکاری و صبر و پایداری مادران و همسران شهیدان هشت سال دفاع مقدس را گرامی می‌داریم و اوراق تاریخ را به نام گذشت‌ها و خلوص و تلاش‌های آنان مزین می‌کنیم و عملکرد این بانوان فداکار را پشتوانه‌ای برای نسل امروز و آینده قرار می‌دهیم.
 
 

 

پیام مدیر عامل
پیام تبریک مدیر عامل محترم شرکت مدیریت تولید نیروگاه های گازی خراسان  به مناسبت فرارسیدن چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامیمهندس سید محمد رضا کاظمی ،به مناسبت فرارسیدن دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران پی...
دیگر سایتها
پیام سایت